Fotka, ktorá obletela svet

San Pedro, Laguna, Filipíny. Promočná fotka Kevina Villanueva by sa od ostatných fotiek čerstvo promujúcich študentov obklopených svojimi rodinami veľmi nelíšila, keby nebola odfotená pri hrobe jeho rodičov.
Obrázok, na ktorom je Kevin Villanueva vo svojej promočnej róbe, sa ihneď rozšíril na internete a na ďaľší deň ráno, mal na instagrame 232 000 Likeov a 15 900 zdieľaní.

kevinvillanuevaDvadsaťjedenročný absolvent univerzity informačných technológií povedal, že fotka bola odfotená 31. marca, päť dní po jeho promócii na škole Colegio de San Juan de Letran v Manile. So svojimi dvoma príbuznými išiel do Memorial Parku San Pedra, kde sú jeho rodičia pochovaní.
,,Chodievam s nimi na ten cintorín často, pretože je tam pochovaná aj naša babička. Nevedeli však, že som si so sebou zobral aj promočnú róbu,“ povedal Kevin pre interview.
Villanueva si obliekol róbu a jeho sesternica, Sarah Vinoya, ho odfotila. Fotku zdieľal ešte v ten deň cez Instagram, čo je online stránka na zdieľanie obrázkov, s popisom: “Akala nyu kayo lang ang may picture kasama parents nyu ha ) ( A to ste si mysleli, že ste jediní, kto môže mať absolventskú fotku so svojimi rodičmi ).”

“ Ma, Pa, toto je pre vás oboch a dúfam, že ste na mňa hrdí : ) )”

Fotka sa ihneď rozšírila na internete.
“Naozaj som to nečakal. Ľudia fotku zdieľali a dávali jej svoje lajky, zatiaľ čo niektorí mi ďakovali zato, že som ich inšpiroval, aj keď jediné, čo som urobil bolo, že som fotku dal na internet,“.
„Toto ma rozplakalo… Gratulujem! Absolvoval si s pomocou svojich rodičov… Tvojich strážnych anjelov!“ : komentár od Paw Yandan.

Ďalší používateľ, Randy James Gepitulan, povedal: ,,Jednoduchý obrázok, ktorý pohne vaším srdcom. Ako si len želám, aby všetky deti na svete boli ako on. Dokázali oceniť tých, ktorí ich ochraňujú, zabezpečujú a učia… svojich rodičov.“

Villuneova matka zomrela, keď mal iba desať rokov. Spáchala samovraždu vypitím jedovatého rozpúšťadla.
„Pamätám si jej predchádzajúce pokusy. Spal som vedľa nej na posteli a pocítil som, že vstala. Bola v kúpeľni a všade naokolo bola krv z jej porezaných zápästí,“ hovorí.
Villanueva povedal, že jeho matka trpela nervovými poruchami. ,,Pila čistiace prostriedky a rezávala si zápästia. Pamätám si, že ma občas zamykala v dome.“
Villanuevov otec, ktorý pracoval ako inžinier elektroniky v hoteli Manila, sa znovu oženil a podporoval svojho jediného syna.
,,Po strednej škole sa ma otec spýtal, či by som sa mohol prihlásiť na menšiu počítačovú univerzitu v Lagune, pretože školné bolo nižšie, no trval som na štúdiu v Manile. Myslel som si, že si zaslúžim kvalitnejšiu školu, pretože na strednej som sa učil dobre.“
S odstupom času tvrdí, že si nemôže pomôcť a cíti sa kvôli tomu vinný. ,,Nebyť môjho vysokého školného, mohli sme mať dostatok peňazí na otcove lieky.“

Jeho otec mal infarkt v roku 2009.
Villanueva, ktorý býval so svojou tetou v Pasig City počas jeho prvého ročníka na univerzite, si spomína na telefonáty a správy, ktoré mu oznamovali, že jeho otec bol prevezený do nemocnice.
,,Pamätám si, že som mal už len 100 peso. Do nemocnice som šiel taxíkom, no bol som taký vystrašený správami o otcovi, že som si zabudol vziať od šoféra výdavok.“
Chystal sa nastúpiť na autobus domov, keď si uvedomil, že nemá pri sebe žiadne peniaze. ,,Opýtal som sa úradníka MMDA ( Metro Manila Development Authority ), či by mi mohol požičať peniaze na cestu. Povedal som mu, že môj otec je v nemocnici. V tom zastavil jeden autobus idúci mojím smerom a požiadal vodiča, aby ma odviezol zadarmo.”
Villanueovi pomohli ukončiť univerzitu jeho dve tety, Maria Teresa Jalbuena a Jacqueline Calumba.
Počas štúdia robil rôzne práce a na polovičný úväzok pracoval v tanečnom štúdiu. Povedal, že tanec miluje.

Aj napriek tomu, že osirel už v mladom veku, sám seba považuje za šťastného človeka.
,,Aspoň som dostal príležitosť. Niektorí ju nedostanú. Moji rodičia mi poslali tých správnych ľudí, aby ma podporili“.
Absolvovanie univerzity bola vec, ktorú preňho rodičia chceli a je to najlepší darček, aký im mohol ponúknuť.
,,Nie sú tu, aby mi pogratulovali k môjmu ukončeniu univerzity, no boli tu tisíce iných, ktorí to urobili a povedali, že sa mi podarilo dotknúť sa ich života.”

Leave a Reply

kto prezil historiua opat pridava historicka
Prežil dlhú históriu
14_5_Rýchly servis
Rýchly servis