Žeby sme mali nesprávne info? Čítaj ako to bolo …

big stopa

Žeby sme sa učili nesprávne teórie? (alebo: trochu zaujímavostí z histórie od študentky histórie…nemôžem si pomôcť 😀 )

Podobné ľudské stopy uvidíte na každej pláži alebo v blate, ale táto stopa, očividne totožná s anatómiou dnešného človeka, je zfosilizovaná v kameni starom asi 290 miliónov rokov.

Objavená bola v Novom Mexiku paleontológom Jerrym MacDonald-om v roku 1987. Našli sa tam aj fosílie odtlačkov vtákov a iných zvierat, ale MacDonald si nedokázal vysvetliť to, ako mohli v tej dobe (pred 290 až 248 miliónmi rokov) tieto stopy vzniknúť. Vtedy ešte ľudia (ani vtáky a dinosaury) podľa doterajších vedeckých výskumov nemohli existovať.

V článku, ktorý magazín “Smithsonian” uverejnil roku 1992 o objave bolo poznamenané, že paleontológovia nazývaju takéto objavy “problematickými”. Pravdaže, vedcom to spôsobilo dosť veľký problém :) .
Je to ako teória bielej vrany: Všetko čo je treba urobiť aby sme dokázali, že nie všetky vrany sú čierne, je nájsť jednu bielu.
V tomto prípade však vedci tento problém odložili na poličku, označili ho ako “problematický” a stoja si za svojimi starými názormi, pretože realita je proste nevyhovujúca.

Leave a Reply

Zlyhala navigácia?
Zábavná loptička pre psíkov